BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE

Wydatki zrealizowane w ramach bezpieczeństwa publicznego w 2023 r.:

-56,02%

W roku 2023 Gmina Michałowice przeznaczyła blisko 2,7 mln zł na wydatki związane z bezpieczeństwem publicznym. Na zadania bieżące przeznaczono środki w wysokości 2.144.481,90 zł, zaś na realizację zadań majątkowych 528.473,16 zł. Za spadek wartości wydatków w obszarze bezpieczeństwa w 2023 r. odpowiada zmniejszenie zapotrzebowania na finansowanie świadczeń związanych z udzielaniem pomocy obywatelom Ukrainy, które wyniosło blisko 1,4 mln zł. Kierunki wydatkowania środków w ramach bezpieczeństwa publicznego w 2023 r. przedstawiono poniżej.

Kierunki wydatkowania środków w ramach bezpieczeństwa publicznego w Gminie Michałowice w 2023 r.

Ćwiczenia obronne "powiat 2023"

W dniach 15 - 16 listopada 2023 r. na terenie powiatu pruszkowskiego odbyły się ćwiczenia obronne pk. "POWIAT 2023", które zostały zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie.  Ich tematyka obejmowała sprawdzenie przygotowania organów jednostek administracyjnych i sił systemu ratowniczego powiatu do realizacji zadań w procesie osiągnięcia wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacji przedsięwięć wynikających z planów operacyjnych powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa w czasie wojny. Ćwiczenia miały bardzo ważne znaczenie z uwagi na doskonalenie metod i form współdziałania służb w realnych warunkach zagrożenia, co ma wymierny wpływ na zdolność do działania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.

W ramach ćwiczenia działania ratowniczo - gaśnicze prowadzone były przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, przy wspołpracy z podległymi jednostkami ochotniczych straży pożarnych (OSP Falenty, OSP Brwinów i OSP Piastów).

Zdjęcie wojskowych z strażakiem na tle samochodu strażackiego.
Zdjęcie funkcjonariusza policji z dwoma wojskowymi.
Zdjęcie ratowników z strażakiem i psami.
Zdjęcie wojskowych z strażakiem.
Zdjęcie ratowników.
Zdjęcie mapy ćwiczeń obronnych.